Haber

Aydın’da Geleceğin 88 Sporcusunun Ara Test Ölçümleri

Aydın’ın Köşk ilçesinde Türkiye’nin Sporda Yetenek Tarama ve Spora Yönlendirme alt yapı projesi kapsamında belirlenen 88 geleceğin sporcusu, zorlu antrenmanların ardından ölçüme alındı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme altyapı projesi ile Aydın’da belirlenen geleceğin şampiyon sporcuları, titiz antrenmanlarına devam ediyor. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda uzman eğitmenler eşliğinde antrenmanlarını yürüten öğrenciler, orta seviye test ölçümleriyle “en iyi” olmak için çalışıyor. Bu kapsamda Köşk ilçesinde yapılan yetenek taraması sonucunda yetenekli bulunan 88 sporcunun gelişiminin izlenmesi amacıyla orta test ölçümleri yapıldı.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden antrenmanlarla ilgili yapılan açıklamada, “Türkiye Sportif Şampiyonası kapsamında yapılan yetenek taraması sonucunda yetenekli bulunan Köşklü 88 gencin gelişimini ölçmek için ara test ölçümleri kullanıldı. Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı aldıkları tempolu ve istikrarlı eğitimin ardından Salon’da gerçekleştirildi. – AYDIN

haber-yavuzeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu