Haber

Başkan Çerçioğlu: 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” dolayısıyla açıklama yaptı. Önder Çerçioğlu yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü; Kadınların tüm dünyada eşitlik, adalet ve özgürlük mücadelesinin sembolüdür. Bu özel gün, kadınların sosyal, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri yere gelmeleri için sarf edilen çabaları hatırlatmaktadır. Ayrıca unutulmamalıdır ki 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, kadınların özgürlük mücadelesi için canlarını verdikleri gündür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kadınlarımızın toplumsal hayatta yeni bir ruh kazanması için çalışmalıyız” sözüyle söylediği gibi, kadınlarımızın toplumda hak ettikleri yeri almaları için mücadele etmeliyiz. Atatürk’ün kadın haklarıyla ilgili devrimleri, Türk kadınının tarihteki en büyük başarılarından biridir. Ne yazık ki bu kazanımların aşındırıldığı, kadınların katledildiği, kadına yönelik şiddetin yaşandığı günlerden geçiyoruz. Bu da bize kadınların ayrımcılığa uğraması gerektiğini gösteriyor. Kadınların iş gücüne katılımını sağladığımız projelerimizle ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına destek oluyoruz. Üretmek ve mutlu bir hayat sürmek tüm kadınlarımızın hakkıdır.

Kadınların eşitliği, özgürlüğü ve memnuniyeti için çalışmaya devam edeceğiz. Bu çabada emeği geçen herkesi selamlıyor ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habernurdagi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu