Haber

Bergama Belediyesi Aşevi’nden her gün 800 kişilik sıcak yemek

Bergama’da bu yıl aşevlerinden çıkan yemeklerle konutlarda iftar sofraları kurulurken, ihtiyaç sahiplerinin sofraları şenleniyor.

Bergama Belediyesi Aşevi günde 800 kişiye sıcak yemek dağıtmaya devam ediyor. Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, sosyal belediyecilik anlayışıyla ramazanda haftanın 7 günü yemek servisi yapıldığını, aşevinde ocak başına giderek pişen yemeğin kaselere doldurulmasına yardımcı olduğunu söyledi.

“İHTİYAÇLI, ENGELLİ, YAŞLI VE YALNIZ YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Geçen yıl aralık ayında 5 yıldızlı otel mutfağı konforuna kavuşturulan ve eski aşevindeki olumsuz kurallardan kurtulan Bergama Belediyesi, yeni aşevinin açılmasının ardından daha hijyenik koşullarda hizmet vermeye başladı.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, eski Dokuma Fabrikası’nda hizmet vermeye başlayan yeni Aşevi’nde günde 2 öğün yemekle 800 kişinin ihtiyacını karşılamak için her gün bin 600 öğün sıcak yemek verildiğini belirterek, “Bizim aşevimizin hijyenik mutfağında hazırlanan sıcak yemek menüleri beslenme çantalarına konularak dar gelirli, engelli, yaşlı, kimsesizlere ait olmak üzere belediyemiz ekipleriyle her gün ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin evlerine ulaştırılmaktadır. ”

“BELEDİYE, VALİLİK SOSYAL YARDIM FIRSATLARI VE VATANDAŞ YARDIMLARI BİR ARAYA GELİYOR, İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN SICAK YEMEĞİNE DÖNÜYOR”

Her gün ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek götürmenin verdiği manevi hazzın kelimelerle anlatılamayacak kadar büyük olduğunu belirten Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Belediyemizin tesisleri, Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve belediyemizin imkanları çok büyük. Duyarlı vatandaşlarımızın yardımları aşevimizde sıcak yemeklere dönüşüyor. Kardeşlik ve dayanışmanın arttığı mübarek Ramazan ayında bugüne kadar olduğu gibi iftar sofraları kurmaya ve ihtiyaç sahibi hemşerilerimizin günlük sıcak yemeklerini karşılamaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu