Haber

‘Depremde çocuklar üşümesin’ diye atkı ve bere örüyorlar

BİTLİS Halk Eğitim Merkezi’nde usta eğitmenler gönüllülerle birlikte deprem bölgesindeki çocuklara atkı, bere, yün ve nevresim örüyor.

Bitlis Belediyesi, Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve bazı hayırseverler tarafından gönderilen malzemelerle Bitlis Halk Eğitim Merkezi’nin triko, dikiş, dikiş ve konfeksiyon bölümlerinde görev yapan yaklaşık 15 usta öğretmen ve gönüllüler, atkı, bere, yapağı ve yatak dikmeye başladı. deprem sonrası bölgedeki çocuklar için çarşaf. Hazırlanan eserler yetkililer aracılığıyla deprem bölgesine gönderiliyor.

Triko bölümü usta öğreticisi Gizem Aktaş, depremin olduğu ilk günden bu yana bölgedeki vatandaşlara yardımcı olmak için çalıştıklarını belirterek, “İplik ve malzemeleri bize ulaştıran belediye ve halk eğitiminden herkesle iletişime geçtik. .Bölgenin soğuk havaların en zorlu olduğu dönemde mesleğimiz olarak yapabileceğimiz güzel bir katkı olduğunu düşündük.İlk etapta atkı ve bere ördük.Yaptığımız 110 adet atkı,bere ve 10 adet hırkayı teslim ettik. Acilen yetkililere. Deprem bölgesine gönderdik. Atkı ve bere yapmaya devam ediyoruz. Malzeme oldukça atkı ve bere yapmaya da devam edeceğiz. Daha fazlasını yapmak için çaba göstereceğiz” dedi. Teknoloji ustası eğitmeni Fatma Aydın, “Deprem sonrası arkadaşlarımızla birlikte burada 103 adet sweatshirt ürettik. Malzememiz oldukça üretmeye devam edeceğiz. Depremin hemen ardından sweatshirt üretimine başladık. Çocukları düşündük. ilk etapta çocuklar üşümesin diye. Şimdi üreteceğimiz eşofman takımlarını göndereceğiz.”

El sanatları teknoloji ustası Aynur Yılmaz da depremzedeler için nevresim diktiklerini belirterek, “Üzücü bir durum. Allah bir daha yaşatmasın. Üretime devam edeceğiz. Maddi destekle bunu yaptık. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından sağlanmaktadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu