Haber

Enkazdan kurtardıkları depremzedeyi hastanede ziyaret ettiler.

Malatya’da 27 Şubat’ta Yeşilyurt’ta meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan binanın altında kalan 27 yaşındaki Şeyma Deliktaş, tedavi gördüğü hastanede kendisini kurtaran itfaiyenin ziyareti sırasında duygulu anlar yaşadı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu ve enkazda görev yapan itfaiye erleri Muhittin Bulur, Seyfullah Soylu ve Serkan Şalva, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Deliktaş’ı ziyaret etti.

Deliktaş’a geçmiş olsun dileklerini ileten Katipoğlu, “Maşallah sizi çok iyi gördük. Enkazdaki durumunuzdan çok farklı. Sizi görmek bize moral veriyor. Şu anda sizi böyle görmek bizi daha da mutlu ediyor.” .” söz konusu.

27 Şubat’ta Malatya’da 29 noktada yıkım olduğuna işaret eden Katipoğlu, 17 noktada arama kurtarma çalışması yürüttüklerini, enkazda bulunan Şeyma Deliktaş’ın kurtarılması sırasında manevi destek verdiklerini ve duyarlı davrandıklarını vurguladı. .

Hasarlı binalara girmeme uyarısı

Katipoğlu, hafif hasarlı da olsa herhangi bir binaya girilmemesi uyarısında bulunarak, şunları kaydetti:

“Arkadaşlarımız enkazda görev yapanlardan sadece birkaçı. Kurtarma çalışmasında 5 dakika geç de olsa sizleri sağlıklı bir şekilde, herhangi bir kayıp vermeden kurtarmaya çalıştılar. Hamdolsun. Malatya Büyükşehir Belediyesi itfaiye teşkilatı olarak. , Malatya depreminin ilk gününden 27 Şubat depremine kadar yüz binlerce insan.Arkadaşlarımız hayatını kaybetti.Son öldürdüğümüz iki kişi sizsiniz.Bugün sizi böyle görmek bizi çok mutlu ediyor.İnan Ben, ailen ve kardeşlerin kadar biz de mutluyuz.Her şeyi bırakıp siz değerli vatandaşlarımızın hizmetine girerek onların yardımına koşuyoruz.”

Babası tarafından kurtarıldı

İtfaiye personeline teşekkür eden Deliktaş, yaşadığı sürecin çok zor olduğunu ve enkazda kendisine verilen desteğin psikolojik olarak çok iyi olduğunu belirtti.

Enkazda 15 dakika kaldığını düşündüğünü belirten Deliktaş, “Aslında 2,5 saat kaldım. Ağır hasarlı binalara girmesinler. Hafif ya da ağır hasarlı hiçbir binaya kimse girmesin. Çünkü öyle değil.” Her haliyle ortada. Aslında deprem olmasa da yıkılan binalarımız var. Bina yıkıldı. Bu nedenle insanlara tavsiyem bir binaya girmemeleridir.” dedi.

Deliktaş daha sonra kendisini kurtaran itfaiyeci ile o gün yaşadıklarını sohbet etti.

57 yaşındaki babası Aziz Deliktaş ile Şeyh Bayram Mahallesi Dayanak Sokak’ta bulunan binanın 4’üncü katındaki hasarlı eve eşya almak için giren Şeyma Deliktaş, depremin ardından enkaz altında kalarak itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. ekiplerin çalışması yaklaşık 2 saat sürüyor.

Aziz Deliktaş da hastanede tedavisinin ardından taburcu edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu