İş

İngiltere’de 4 gün çalışmak birçok şirkette kalıcı hale geliyor

BBC’nin haberine göre, kâr amacı gütmeyen kuruluş “4 Day Week Global” tarafından Haziran 2022’de İngiltere’de başlatılan ve yılda 4 gün 3 binden fazla çalışanın çalıştığı pilot uygulamanın etkisini değerlendiren bir rapor yayınlandı. 6 aydır haftada bir, bunun özellikle çalışanların iyiliği için olduğunu söyledi. “kapsamlı faydaları” olduğu tespit edilmiştir.

Uygulamaya katılan 61 firmadan 56’sı şimdilik en azından haftada 4 gün çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Raporun genel bulgularının merkezinde, çalışanın hasta olduğunu bildirme olasılığının çok daha düşük olduğu, patronlarıyla kalma olasılığının daha yüksek olduğu, işe alma maliyetlerinin azaldığı ve çalışanı eğitmenin daha maliyetli olduğu yer alıyordu.

İngiltere genelinde 6 ofisi bulunan çevre danışmanlığı şirketi Tyler Grange, yeni çalışma modeline devam edeceğini duyurdu.

Uygulamanın ilk ayında Genel Müdür Simon Ursell, “Temel olarak, insanlara bu inanılmaz teşviki verirseniz, onu çalıştırmak için gerçekten çok çalışacaklar” dedi. söz konusu.

Ursell, ekibinin daha keyifli olduğunu, devamsızlığın üçte iki oranında azaldığını ve şirketin çok sayıda iş başvurusu aldığını söylüyor.

Denemenin sonuçları Cambridge Üniversitesi, Oxford Üniversitesi ve Boston Koleji’nden araştırmacılar tarafından değerlendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu