İş

Kadın istihdamını artıracak proje yarışması

İş hayatında kadın istihdamının ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin güçlendirilmesi ve kadınların iş hayatında karşılaştığı sorunların analizlerinin üretilmesi amacıyla TED Üniversitesi (TEDÜ), Ankara İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği – BPW ve PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Orta Anadolu Şubesi, “Yükseliyoruz, Cam Tavanları Aşıyoruz” işbirliği ile “Eşitliği Kucaklıyoruz” temalı proje yarışması düzenlendi.

TED Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oya Yerin Güneri, cam tavanların olmadığı eşit bir çalışma hayatına ulaşmak için toplumdaki tüm paydaşlarla iş birliği içinde çözüm üretmenin önemine değindi. Bu konuda özellikle üniversitelere önemli misyonlar düştüğünü ifade etti.

Kadın istihdamının artırılması, kadınların liderlik pozisyonlarında varlığını gösterebilmesi, kadınların liderlik pozisyonlarında varlık gösterebilmesi gibi konularda vaka çalışmaları esas alınarak analiz odaklı projelerin değerlendirildiği yarışma kapsamında Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 17 proje başvurusu oldu. eşit işe eşit fiyat vb.

TED Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı yarışta birincilik ödülü Ayşe Açıkgöz’ün projesi oldu. Yarışmaya katılan projeler arasında ikinci proje İlayda Özırmak’ın projesi, üçüncü proje ise Özge Ayşe Güler’in projesi oldu.

habermutki.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu