Yaşam

Kadınların Güçlü Olmasını İstemiyorum

KATİP VE GARSON OLARAK ÇALIŞTIM

Liseden mezun olduktan sonra bir kafede garson, ardından bir mağazada kasiyer ve tezgahtar olarak çalıştım. Kafede 6 ay çalıştım, babam ‘Sadece 1 hafta çalışabilirsin’ dedi.

Bunu deneyim olarak görüyorum. Yaşadığım yer benim korunan alanımdı, konfor alanımın dışına çıkmak, insanlarla nasıl konuşulacağını görmek, mücadele edebilmek, hayata dahil olmak istedim.

Konservatuvara gitmek üzere oradan ayrıldım, kafenin sahibi bana “Burası senin evin, istediğin zaman dönebilirsin” dedi.

İREM HELVACIOĞLU’NUN GÖZYAŞLARI

“KADINLARIN BU KADAR GÜÇLÜ OLMASINI İSTEMİYORUM”

Artık kadınların bazen bu kadar güçlü olmasını istemiyorum. Madem bu kadar çok hikaye var, neden böyle bir görev üstlensinler ki? ve bu hala devam ediyor…

Özür dileyerek, çok üzgün olduklarını, çok üzücü hikayeler yaşadıklarını söyleyerek bu durumdan sıyrılıyorlar. Her zaman söylüyorum, bu bizim ülkemizin sorunu değil, dünyanın sorunu!

Kadınlar her zaman güçlü olmak zorunda, kadınlar her zaman bir şekilde bununla baş etmek zorunda…

Geçmişte bir komşumuz vardı, karısı çok alkol aldığı için boşanmak istiyordu, babası bu eve ancak ölülerin girebileceğini, gerekirse kocanın seni öldürmesi gerektiğini, babanın evine dönemezsin, dönemezsin dedi. boşandıysanız bu eve dönün.

Kadın çalışıyor, parasını alıyor, kumarda kaybediyor, gelip yine dövüyor, neden parası olmadığını soruyor… Bunları görüyorsunuz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu