Haber

Kısa Kulvar Milli Takımı Erzurum’daki Kampını Tamamladı

Kısa Kulvar Olimpiyat takımı ile Kısa Kulvar Milli Takımı’nın 18 Temmuz’da Erzurum’da başlayan kampı, 6 Ağustos 2023’te sona erecek.

Kısa Kulvar Olimpiyat ve Milli Takım’ın Erzurum’daki kampı tüm hızıyla ve kesintisiz devam ediyor. Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonalarına hazırlanan sporcular, Erzurum yüksek irtifa kampında güçlerini topluyor. Kocaeli’deki kampın ardından Erzurum’daki yüksek irtifa kampının da oldukça verimli geçtiğini açıklayan federasyon yetkilileri, sporcuların performanslarının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Erzurum’daki kamp yarın sona eriyor

Türkiye Buz Pateni Federasyonu, yurt içi kamplardan sonra yurt dışı kamplarının da planlandığını belirtiyor. Sporcular için zorlu ve yorucu kampın kendilerine çok şey kattığını belirterek, emeklerinin sonucunun olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonası olarak dönmesini temenni ettiklerini dile getirdiler. Erzurum’daki kampta Başantrenör Artur Sultangaliyev yönetiminde, yardımcı antrenörler Burak Akar ve Mükerrem Deniz yönetiminde şu sporcular yer alıyor; Furkan Akar, Metehan Atan, Salihcan Kezer, Muhammed Bozdağ, Toprak Efe Eroğlu, M. Talha Yıldız, Efsa Polat, Murat Tahtacı, M. Melik Cebenay, Elzem Taş ve Defne Çiğdem.

Kampta ayrıca fizyoterapist, psikolog ve diyetisyenler de sporculara destek veriyor.

Short Track veya sürat pateni nedir?

Sürat pateninde, sporcular bir buz pateni pistinde yüz yüze dururlar. 500, 1000, 1500, 5000 ve 10000 metrede erkek patenciler; kadın patenciler 500, 1000, 1500, 3000 ve 5000 metrede yarışıyor. Yarışlar uzun ve kısa aralıklarla yapılır. Uzun kulvar yarışları 400 metrelik parkurlarda yapılır. Çift şeritli bu parkurlarda iki sporcu aynı anda zamana karşı yarışıyor ve dereceleri kaydediliyor. İç şerit avantajı sırayla bir rakipten diğerine geçer. Patenciler tüm stillerde her zaman bir noktada şerit değiştirir. Uzun pist yarışlarında patenciler 65 kilometre hıza ulaşabiliyor. 111,12 cm uzunluğundaki parkurda kısa kulvar yarışları yapılmaktadır. 6 sporcu aynı anda yarışabiliyor ve üzerinde şerit olmayan parkurda 50 km hıza ulaşabiliyor. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu