Haber

Kızıl Elma’nın ilk aşı tarihi belli oldu: İlk aşının bir yıl içinde olmasını beklemek gerçekçi olur.

Selçuk Bayraktar, önce ‘Cutting the Wheel’ testini başarıyla gerçekleştiren, ardından ilk uçuşunu gerçekleştiren Kızılelma insansız savaş uçağı hakkında değerli açıklamalarda bulundu. “Kızılay’dan ilk mühimmat ne zaman atılacak?” İlk atışın bir yıl içinde olmasını beklemek gerçekçi olur” dedi.

“KESME TEKERLEK” TESTLERİ YAPILDI

Bayraktar, geçtiğimiz günlerde ilk kez hangardan çıkan uçağın görüntülerini paylaştı. Bayraktar, Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma’nın “Kesme Çarkı” testini başarıyla tamamladığını duyurdu.

YURTDIŞI GÖREVİNDE DEĞERLİ BİR ROL OYNAYACAK

Öte yandan Türkiye’nin inşa ettiği ve hâlihazırda seyir testlerini yürütmekte olduğu TCG Anadolu gemisi gibi kısa pistli gemilere iniş kalkış yapabilme kabiliyetine sahip olacak şekilde geliştirilen Bayraktar Kızılelma da önemli rol oynayacak. Bu yetenek sayesinde denizaşırı görevler.

KIZILELMA’NIN ÖZELLİKLERİ

Kırmızı elma birçok özelliği ile dikkat çekiyor. Uçağın özelliklerinin ortasında 1500 kilogram faydalı yük kapasitesi, gelişmiş özellikler, otomatik iniş kalkış, düşük görüş, yüksek hareket kabiliyeti, görüş hattı ve hatlar arası iletişim, AESA radarı ile yüksek durumsal farkındalık yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu