Ekonomi

Manda üreticisine aşı desteği

SAMSUN (İGFA) – Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi (DOKAP) işbirliğiyle yürütülen Malak Yetiştirme Koşullarının İyileştirilmesi Projesi kapsamında manda üreticilerine dezenfektan ve malak kulübesi dağıtıldı.

Bafra Alpaslan Türkeş Parkı’nda düzenlenen dağıtım törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Yıldız, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma Yönetimi Koordinatörü İlknur Aydoğmuş, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Güreş, Alaçam Mahallesi katıldı. Tarım ve Orman Müdürü Şenol. Özcan, Samsun İl Manda Yetiştiricileri Derneği Başkanı İsmail Metin ve manda yetiştiricileri katıldı.

MAlak ÖLÜMÜNÜ AZALTMA PROJESİ

Projenin değerine değinen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Büyükşehir Belediyesi olarak manda yetiştiriciliği konusunda özgün bir çalışmaya imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Manda eserlerinin üretimine ve çeşitliliğine katkılarımızın daha da artacağına inanıyoruz. Malak ölümlerinin önlenmesi ile.” Malak ölümlerinin önlenmesi manda varlığımızı ve milli gelirimizi artırmamızı da sağlayacaktır. Bu konuda manda yetiştiricilerimizin de manda eserlerinin çeşitliliği konusunda ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını bekliyoruz” dedi.

Tören sonunda 256 manda yetiştiricisine aşı, dezenfektan ve malak kulübeleri teslim edilerek dağıtımı gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu