Yaşam

McDonald’s ve Burger King’den Ortak Yardım Kampanyası

Türkiye’de 6 Şubat’ta yaşanan ikili Büyük Güneydoğu depremleri Yarasını sarmaya çalışıyor. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken, bölgenin yeniden kalkınması için mali yardım kampanyaları yürütülüyor. Afet sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinderezonansa girdi.

Normal şartlarda Türkiye’yi sarsan deprem felaketi son derece rekabetçi kurum ve kuruluşları bir araya getirdi. Bu içerikte; Dünyanın en büyük fast food şirketleri arasında yer alan McDonald’s ve Burger King’in attığı bir adım da dikkatlerden kaçmadı. Burger kralıMcDonald’s’ın başlattığı yardım kampanyasını Instagram hesabında paylaşarak kampanyanın daha fazla kişiye ulaşmasını sağladı.

McDonald’s’ın Instagram’da başlattığı kampanyanın bilgilendirme yazısı şöyle:

()

McDonald’s, son zamanlarda depremzedeler için yemek dağıtım noktaları Bunu kendisinin oluşturduğunu ve bu dağıtım noktaları hakkında bir paylaşım yaptığını açıkladı. İşte Burger King’in resmi Instagram hesabından yapılan bu paylaşım. tekrar gönderilmiş.

Burger King’in paylaşımı şöyle oldu:

()

Burger King’in paylaşımında” deprem yaraları birlikte saracağız.‘ yer aldı.

Metallica ve Madonna da yardım için Türkiye’ye başvurdu

Dünyanın en ünlü metal gruplarından biri güçlü, kuvvetli, yiğit resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaparak hem Türkiye’ye hem de Suriye’ye destek çağrısında bulundu. Metallica’nın Twitter’daki paylaşımı şöyle:

“Türkiye’nin güneyi ve Suriye’nin kuzeyindeki yıkımı anlatacak kelime bulamıyoruz. 7,8 büyüklüğündeki deprem tüm bölgeyi mahvetti. Ölü sayısı artmaya devam ediyor, trajik bir şekilde 36.000’den fazla kayıp…”İfadelerin kullanıldığı paylaşımda, kişiler nasıl yardım edilirbilgi verildi.

Dünyaca ünlü müzisyen Madonna’nın Instagram’daki payı da oldukça yüksek. dokunaklıydı . Bir gönderi oluşturan ve bu gönderi altında birkaç fotoğraf paylaşan Madonna, Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ yazısı bir yandan yıkımın boyutunu gözler önüne sererken, diğer yandan Yunanistan’dan gelen arama kurtarma ekiplerinin kucağındaki küçük depremzedenin durumunu gözler önüne serdi. Madonna, Instagram paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

()

“Sevgililer Günü’nde herkes aşktan bahsediyor. Tüm sevgimizi ve iyileştirici gücümüzü ortaya koyalım. Türkiye ve Suriye’ye gönderelim . 33.181 kişi hayatını kaybetti. Birçoğu evlerini ve işlerini kaybetti, sevdiklerinden bahsetmeye bile gerek yok. Tüm şehirler silindi. Bu çok üzücü. Bağış yapmak için en iyi yer Ahbap…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu