Haber

Öğrenciler, pazardan elde ettikleri gelirle ihtiyaç sahipleri için tekerlekli sandalye aldı.

Biga’nın Sakarya İlkokulu öğrencileri, düzenledikleri pazardan elde ettikleri gelirle biri akülü diğeri manuel iki adet tekerlekli sandalyeyi Engelliler Derneği Başkanı Havva Bacak’a teslim etti.

Engelliler Derneği Mahalli’nde düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Okul Müdürü Mustafa Berber, Dernek Lideri Havva Bacak, sınıf öğretmenleri Öznur Afyonlu ve Filiz Sezgin, veliler ve öğrenciler katıldı.

Mustafa Berber törende yaptığı konuşmada, projenin ikinci ayağı olan tekerlekli sandalyeyi teslim ettiklerini belirterek, “Yerli malı kullanalım, yardım eli uzatalım.”

Öğrencilerinin bu yardımı hayatları boyunca unutmayacaklarını ifade eden Berber, “Hayatlarına bu doğrultuda yön vereceklerine inanıyorum. Proje kapsamında okulumuzda yöresel ürünler pazarı kurduk. Cevizden elde edilen ürünler. çarşıda meyve sebzeden zeytinyağına kadar satıldı 16 bin lira topladık tekerlekli sandalye var mı acaba acaba alabilir miyiz diye yola çıktık velilerimizin de desteğiyle kısmet oldu iki tekerlekli sandalye al.” dedim.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ise gelecekte bu ve benzeri projelerin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

mazidagihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu