Ekonomi

Piyasa ECB Toplantısı ve ABD İstihdam Verilerini Beklerken Euro 1,10’a Yaklaştı

Investing.com — Tüccarlar daha fazla ilerleme sağlayabilecek potansiyel katalizörleri beklerken Pazartesi günü Euro (EUR), ABD doları (USD) karşısında 1,09 seviyesini aşarak hafif bir yükseliş yaşadı. Bir aylık zımni volatilitenin %5,5 gibi düşük bir seviyede kaldığı ve riskin tersine dönmesinin euro satımları için hafif bir tercihi gösterdiği FX opsiyon piyasasındaki coşku eksikliğine rağmen, EUR/USD paritesi minimum dikkatle tırmanmayı başardı.

Döviz çiftinin kaydettiği ilerleme, Perşembe günkü Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantısı ve Cuma günkü ABD istihdam raporu da dahil olmak üzere bu haftanın ilerleyen günlerindeki önemli ekonomik olayların öncesinde geldi. Bu olaylardan önce 1,10 seviyesini test etmek iddialı olabilirken, piyasa hafta için yükseliş görünümünü koruyor.

Avro Bölgesi’nde ekonomik veri takvimi bugün nispeten boş ve piyasanın odağı, daha güçlü bir imalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) ve genel olarak daha yumuşak bir doların ardından Pazartesi günü bir ralli yaşayan İsveç kronuna (SEK) kayıyor. Dikkatler şimdi İsveç Merkez Bankası Riksbank’ın Birinci Başkan Yardımcısı Anna Breman’ın yapacağı konuşmaya çevrildi. Yatırımcılar Riksbank’ın faiz oranları konusundaki tutumunu ölçmek istiyor, zira bu ay içinde faiz indirimi olasılığı şu anda %24 olarak görülüyor ve Ağustos ayına kadar indirim olasılığı %82. Breman’dan gelecek güvercin tonlu bir açıklama kronun son dönemdeki kazançlarının bir kısmını geri vermesine yol açabilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu