Haber

SGK’dan Elazığ’ın deprem nedeniyle mücbir sebep kapsamına alınmasına ilişkin duyuru

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle mücbir sebep kapsamına alınan Elazığ’da, depremden etkilenen diğer 10 ilde uygulanan sosyal güvenlik işlemlerinin kolaylaştırma işlemleri geçerli olacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), depremlerden etkilenen Elazığ’ın da Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun ilgili maddesi uyarınca 6 Şubat-31 Temmuz tarihlerinde mücbir sebep kapsamına alındığını hatırlattı.

SGK’nın yaptığı açıklamada, “Anılan karara göre 9 Şubat 2023 tarihli ‘Prim Borçlarının Ödenmesi ve Kuruma Verilmesi Zorunlu Bilgi, Belge ve Beyannamelerin Verilmesi Sürelerinin Ertelenmesine Dair Duyuru” www.sgk.gov.tr ​​adresindeki duyurular bölümünde açıklamalar Elazığ ili için de geçerli olacak bilgisine yer verildi.

Kurumun 9 Şubat’ta yaptığı açıklamayla Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa için “mücbir sebep” ilan edilmiş ve buralarda vatandaşlara bazı kolaylıklar getirilmişti. illerde sosyal güvenlikle ilgili süreçlerde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu