Ekonomi

Sivas’ta Fırıncılar Ekmek Kampanyasıyla Para Sorununu Çözdü

Madeni para sıkıntısının yaşandığı Sivas’ta bir fırında, iş yerinin camlarına “100 TL bozuk para getirene 2 somun ekmek bedava” tabelaları asıldı.

Sivas’ta bir fırının madeni para yükünü ortadan kaldırmak için ürettiği çözüm dikkat çekti. Esnaf, iş yerinin pencere ve duvarlarına “100 TL bozuk para getirene 2 ekmek bedava” yazılı tabela asarak hem bozuk para sorununu ortadan kaldırdı hem de vatandaşlara destek oldu.

“100 TL jeton getirene 2 somun ekmek hediye ediyoruz”

İşletmenin muhasebe bölümünde çalışan Alperen Karakaya, bozuk para getirenlere ekmek ikram ettiklerini belirterek, “Para konusunda büyük sıkıntı yaşadık, bankalardan istesek de para alamadık. Bunun Türkiye’deki örnekleri var, biz de deneyelim dedik. 100 TL para getirenlere.” “2 ekmek ikram ediyoruz. Geri dönüşler çok güzel oldu, evdeki çocuklar kumbaralarda biriktirdikleri paraları getirdiler. Böylece vatandaşlara destek olduk. Artık günlük para ihtiyacımızı karşılayacak kadar talep var. Bunu görenler ilk başta şaşırdı ama şimdi çok fazla para getiren insanlar var” dedi.

“Çocuk kumbarasından çıkardığım paraları getirdim.”

Fırına bozuk para getirerek bedava ekmek alan Nazmi Can, çocuklarının kumbarasındaki paraları kullandığını belirterek, “Çocuk kumbarasından çıkardığım paralar vardı. Bunları bu fırına getirdim ve onlar da aldılar. 2 somun ekmeği 100 TL’ye veriyordum. Böylece esnafın bozuk para sorununu çözdüm ve paralar evde kaldı.” “Durmasın diye getirdim. Bu güzel bir şey, esnafın artık para derdi kalmıyor, iki ekmek de alıyoruz” dedi. – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu