Haber

Türk şirketinin kararı İsrail’i şok etti

İstanbul’daki büyük bir bayrak fabrikasının, İsrailli müşterisi için İsrail bayrağı üretme talebini reddettiği belirtildi.

Jerusalem Post’ta yer alan habere göre Ronnie Miley daha önce de bu fabrikadan sipariş vermişti. Miley, yaklaşık 900 dolar değerinde yeni bir sipariş vermek için fabrikayla temasa geçti ancak bu sefer olumsuz yanıt aldı.

Fabrikada Suriyeli bir çalışanla Arapça iletişime geçtiğini söyleyen Miley, temas halinde olduğu kişinin kendisine kararın üst düzey bir yetkili tarafından alındığını söylediğini belirtti.

Geçtiğimiz haftalarda İsrail basını, Türkiye’nin Gazze’deki savaş nedeniyle Tel Aviv’e ekonomik yaptırım uygulamaya hazırlandığını ve İsrail’i ihracat ülkeleri listesinden çıkardığını iddia etmişti. Söz konusu tez Türkiye tarafından doğrulanmasa da yalanlanmadı. Bu karar çerçevesinde Türkiye’nin İsrail ile iş yapan şirketlere verdiği desteği keseceği iddia edildi.

Üç hafta önceki gelişmeye değinen Jerusalem Post, bu kararın İsrail’le iş yapan Türk şirketleri üzerinde baskı oluşturduğunu yazdı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu