Haber

Adıyaman’da enkaz altında kalan kişi 60 saat sonra kurtarıldı

Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT), depremden etkilenen Adıyaman’da yaptığı çalışmalarda 68 yaşındaki Hayrettin Özdil’i sağ olarak kurtardı.

Esenler Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre 30 kişiden oluşan ESKAT, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Adıyaman’da arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Mehmetçik, AFAD ve UMKE ile birlikte hareket eden ESKAT, dün akşam 6 saatlik çalışma sonucu 6 yaşındaki Sudenaz’ı enkazdan çıkardı. Ekipler, 7 saatlik çalışmanın ardından depremin 49. saatinde 35 yaşındaki Suriye asıllı Omar al-Omar’ı kurtardı.

Adıyaman Gölbaşı Cumhuriyet Mahallesi’nde enkaz altında kalan 68 yaşındaki Hayrettin Özdil’i personel, 7 saatlik uğraştan sonra depremden 60 saat sonra enkazdan canlı olarak çıkardı.

Ekiplerin cep telefonlarına yansıyan görüntülerde enkaz altından çıkarılan Özdil, görevlilere, “Arkadaşlar bol şans. Hakkınızı helal edin” dedi. duyuldu.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da depremden zarar gören Adıyaman’a gitti.

Arama kurtarma çalışmalarına ilişkin bilgi alan Göksu, çalışmaları yerinde inceledi. Depremzedelerle de bir araya gelen Göksu, her türlü yardımın yapılacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu