Haber

TCDD, Depremden Etkilenen Vatandaşlar İçin Afet Mağduru Transfer Tren Seferlerine Başladığını Açıkladı!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremlerin ardından TCDD (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları), depremden etkilenen Hatay İskenderun ve Osmaniye’de vatandaşlar için Ceyhan, Adana, Tarsus ve Mersin’e Afet Mağdurları Transfer Treni seferlerine başladı. . Detaylar burada.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin etkileri her geçen gün daha fazla hissediliyor. Deprem bölgesinde çok sayıda bina enkaz haline geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 bin 54 kişinin hayatını kaybettiğini, 52 bin 979 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Depremden etkilenen ve bölgeyi terk etmek isteyen vatandaşların tahliyesine başlandı. TCDD, İskenderun ve Osmaniye’de vatandaşlar için Afet Mağdurları Transfer Treni seferlerine başladığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre; İskenderun’dan hareket edecek trenler Osmaniye, Ceyhan, Adana, Tarsus ve Mersin’e ulaşacak.

Hatay, İskenderun ve Osmaniye’de meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımızın Ceyhan, Adana, Tarsus ve Mersin’e seyahatlerine destek olmak amacıyla Afet Mağdurları Transfer Treni seferlerimiz başlamıştır. Adana-Mersin Bölgesel treni çalıştırılmayacaktır.’ söylendi.

Afet Mağdurları Transfer Treni sefer saatleri ⬇️

Afet Mağdurları Transfer Treni İskenderun’dan hareket edecek ve 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 ve 21.00 olmak üzere günde 5 sefer yapacak. Afet Mağdurları Transfer Treni, Osmaniye, Ceyhan, Adana, Tarsus güzergahını izleyerek Mersin’e ulaşacak.

ulukislahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu