Haber

Ali Erbaş’tan Siyonizm’e destek veren şirketlerin boykot edilmesinde kararlılık çağrısı

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına Türkiye’den tepkiler gelmeye devam ediyor.

Hem yardım gönderen hem de saldırılara tepki gösteren Türkiye, İstişare Toplantısı düzenledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 54 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kudüs’ün sadece Filistinlilerin olmadığını; Bunun tüm inananlar için bir sorun, insanlık için bir ahlak ve vicdan sorunu olduğunu söyledi.

Erbaş, şunları söyledi: “Siyonizm’e destek veren firmaların ürünlerini kararlılıkla ve sürekli olarak boykot etmek, zulme ve zalimlere karşı her alanda mücadele etmek büyük önem taşımaktadır.”söz konusu.

“Mazlumlara umut olmaya devam edeceğiz”

Erbaş, Müslümanlar somut ve kararlı adımlar atıp ortak olmadıkça Filistin’in işgalden kurtarılamayacağını ifade etti. “Bu noktada tek çözüm ümmetin bir araya gelerek zulmün ve işgalin önüne geçmesidir. İslam coğrafyası olarak güçlerimizi birleştirdiğimizde, bu gücün farkına vardığımızda ve kendimize güvendiğimizde aşamayacağımız hiçbir sorun yoktur. Bugün bazı İnsanlar mazlumları ve Müslüman bölgeleri sömürdükleri için güçlendiler.

Bu coğrafyaların insanları, nifak ve ayrılık tohumları ekerek, grup vekâlet savaşları yaratarak talihlerini güçlendiriyorlar. Dün olduğu gibi bugün de haklının, haklının, mazlumun yanında olmaya, zalimin karşısında durmaya devam edeceğiz. Mazlumlara umut olmaya devam edeceğiz“dedi.

“Zalimleri durduracak yaptırım gücü…”

Filistin’e barışın gelmesi için daha çok şey yapılması gerektiğini vurgulayan Erbaş, şöyle konuştu: “Müslümanlar olarak hatalarımızdan ders alıp daha kararlı bir duruş sergilememiz gerekiyor. Unutulmamalıdır ki Müslümanların birlik olması, Gazze’deki vahşet başta olmak üzere her türlü baskı ve adaletsizliğin sonunu getirecektir. Yaşananlar göstermiştir ki, bugün zalimlerle, işgalcilerle daha güçlü, daha planlı bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bu bağlamda İslam İşbirliği Teşkilatı’nın daha güçlü girişimlerde bulunması gerekmektedir. İşgalcilerin zulmünü önlemenin en önemli eylemi, Müslüman ülke ve toplumların bir araya gelerek, diplomatik, ekonomik ve siyasi alanda zalimleri ve destekçilerini durduracak yaptırımları gündeme getirmesidir. “İslam İşbirliği Teşkilatı’nın bu süreci yönetmesi gerekiyor.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu