Haber

Artizan Sanat’ta “Çocuk ve Sinema Günleri” 18 Mayıs’ta başlıyor.

Artizan Sanat’ın 18-30 Mayıs tarihlerinde düzenleyeceği Çocuk ve Sinema Günleri’nde “Sinemada Çocuk Temsili” teması işlenecek.

Artizan Sanat’tan yapılan açıklamaya göre, 18 Mayıs’ta Tunç Başaran’ın “Piyano Piyano Bacaksız” filminin gösterimiyle başlayacak etkinlikte sinema gösterimleri, kolaj atölyesi, stant ve söyleşiler yer alacak.

Etkinliğin ilk gününde Meryem Selva İnce’nin moderatörlüğünde “Türk Sinemasında Çocuk ve Çocukluğun Temsili” konulu söyleşiye Gülçin Pamak da konuk olacak.

Oleg Malamuzh’un “Kayıp Prenses” filminin gösterimi ve Huri Küçük’ün moderatörlüğünde “Walt Disney Sinemasında Çocuklar İçin Çocuk Sineması Temsillerinde Toplumsal Cinsiyet” söyleşisi 19 Mayıs’ta yapılacak.

Moderatörlüğünü Havva Yılmaz’ın yaptığı, Burak Göral’ın konuk olduğu “Çocuklarla Sinema Üzerine” konulu söyleşi 20 Mayıs’ta gerçekleşecek.

Aynı gün Artizan Sanat’ta sanatçı Hafize Çetinkaya’nın kolaj çalışmalarından oluşan bir seçkinin yer alacağı “Karşı-e” sergisi açılacak. Açılışın ardından Çetinkaya söyleşiye katılacak.

Sanatçı Çetinkaya, 21 Mayıs’ta “Geleneksel Sanatlar ve Kolaj Uygulamaları” konulu bir atölye çalışması düzenleyecek.???????

haber-dogankent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu