Haber

Büyükerşen’den ‘AKP’ye destek olalım’ diyen İYİ Parti’den Hatipoğlu’na güldük, geçtik.

UYGUN Partisi Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun “yerel seçimlerde AKP ve MHP’yi destekleyin” daveti, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’den tepki gördü. Büyükerşen, “Siyasette zerre kadar hafızası, mantığı ve aklı olanlar böyle konuşmazlar” dedi.

Nebi Hatipoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yaşlandı. Yeni dönemde Eskişehir’e ne verebilir? Seçimde sadece CHP’nin bir tökezini gördük. Her alanda soylu bir tavırla karşılaştık. Kaybeden hep biziz. CHP-İYİ Parti işbirliği.Bu yüzden Eskişehir’deki partimizin, AKP-MHP adayını desteklerse sonuç tartışmasız bir zafer olur ve bu Eskişehir için en doğrusudur diye düşünüyorum.”

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Yılmaz Büyükersen, “Siyasette zengin çocuğu gibi konuştu. Ne diyeceksin? Sadece güldüm ve geçtim” dedi.

CHP’li Büyükerşen, “Aslında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de bu açıklamaya kızdığını tahmin ediyorum” diyerek, “Hatipoğlu çok varlıklı biri. kendi bildiği gibi İYİ Parti’nin de dediği gibi hareket edeceğine İYİ Parti’de çok söz sahibi olduğunu zannediyor.İşte cevabım.Başka ne diyeyim gerçekten güldük.Çünkü bu sözler sadece söylenen sözlerdir. zengin ve acemi bir politikacı diyebilir.”

Büyükerşen, “Sözlerinde doğru olan bir şey yok mu?” sorusuna, “Hiçbir şey yok. Gerçek payı nedir? Sadece biz değil, Eskişehir halkı hep güldü. Okuyucular güldü” diye yanıtladı.

Yılmaz Büyükerşen şöyle devam etti:

“Partisinin yönetiminden ayrı böyle konuşmak mümkün mü? sorumsuzca Siyasette hafızası, mantığı ve aklı olanlar böyle konuşmazlar. Özellikle de yeni seçilmiş bir milletvekili iseniz. Olayın siyasetini etkileyecek bazı sözler. Yemin ederim ve tahmin ediyorum ki Genelkurmay Başkanlığı, özellikle Meral Hanım da sıkılmıştır. Eskişehir’i ve Eskişehir’deki siyaseti biliyorlar. Onlar da beni tanıyor. Meral Hanım Eskişehir’de belediye başkanını da biliyor, CHP’lileri de.” (HABER MERKEZİ)

kepez-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu