Haber

Dervişoğlu’ndan Akşener iddiasına yanıt: Böyle bir şeye ihtimal vermek istemem

İYİ Parti’nin kurucu Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından ortaya atılan iddialar kulisleri hareketlendirdi. Akşener’e cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi yapıldı iddiasına İYİ Parti lideri Müsavat Dervişoğlu’ndan yanıt geldi.

Halk TV yayınına katılan Dervişoğlu, iddianın hatırlatılması üzerine “Böyle bir şeye ihtimal vermek istemem, ihtimal vermem. Gündeme gelmiş olabileceğini bile düşünmüyorum” dedi.

‘AKŞENER GÖRÜŞMEDEN ÖNCE VE SONRA BANA BİLGİ VERDİ’

“Sayın Meral Akşener’in böyle bir şeyin teklif edilebileceği karakterde biri olmadığını biliyorum. Bu teklifi bana yapması ile aynı anlama gelir” ifadesini kullanan İYİ Parti lideri şöyle devam etti: “Sayın genel başkanımız nezaket göstererek böyle bir görüşme yapacağını bana bildirdi. Ben de kendisine teşekkür ettim. Dolayısıyla ‘neler konuşacaksınız’ türünden bir konuya girmedim. O da birşey söylemedi.

Ama yine büyük bir nezaket göstererek görüşmeden sonra bana telefon açarak bilgilendirdi. Spekülasyonlara vesile olacak değerlendirmeler olmamış. Dolayısıyla ben konuyu devlet ve siyaset hayatında büyük görevler üstlenmiş kişilerin mutat görüşmesi olarak telakki ediyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu