Haber

Siyasetçilerden Baykal Ailesine Taziye Ziyaretleri… Önder Sav: “Deniz Baykal azimli, dik bir insandı. Doğruları ile yürüdü”

Eski ve yeni çok sayıda siyasetçi, bu sabah hayatını kaybeden CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Ankara’daki konutuna giderek ailesine başsağlığı diledi. CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav, “Deniz Baykal azimli ve dik bir insandı. Doğrularla yürüdü. Hayatı hak etmediği bir sonla sona erdi. Allah hepimizi korusun ve ona yeni dünyasında huzurlu bir ömür versin. .”

85 yaşında hayatını kaybeden CHP eski Genel Başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın bu sabah konutuna çok sayıda siyasetçi taziye ziyaretinde bulundu.

Baykal ailesinin evine taziyeye gelenlerin başında eski bakanlar Murat Karayalçın, eski CHP Milletvekilleri Mehmet Sevigen ve Baykal’ın başkanlığı döneminde yakın işbirlikçisi Mehmet Sevigen ve Mehmet Haberal; CHP eski Genel Sekreteri Başkan Sav, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Oğuz Kaan Salıcı, CHP Başbakan Üyesi Hakkı Süha Okay, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, DSP Genel Başkanı Aksakal, CHP eski Genel Başkanı Hikmet Çetin, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, AKP Küme Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş, AKP Genel Başkan Yardımcıları Hamza Dağ ve Vedat Demiröz.

Siyasiler taziye ziyaretlerinin ardından Deniz Baykal hakkında şunları söyledi:

MURAT KARAYALÇIN:“Deniz Baykal, CHP’nin ve Türk siyasetinin en kurumsallaşmış isimlerinden biriydi. Siyaset bizim devlet adamımızdı. Cumhuriyet devrimlerimizin ve CHP’nin değerlerinin sadık ve yılmaz savunucusuydu. Onu ebediyete uğurluyoruz, mayıs. Yüce Allah mekanını cennet eylesin.”

ÖNDER AKSAKAL:“Bugün Türk siyasetinin önemli bir şahsiyetini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Deniz Baykal, Türk siyasetinde özgüven ve vatanseverliğin timsali olmuş bir siyasetçiydi. Türkiye’nin tarihinde ve kaderinde önemli kilometre taşlarının belirleyicisi olmuştur. büyük hizmetler yaptı. Allah rahmet eylesin.”

HİKMET ÇETİN: Çok üzgünüm Deniz Bey’le 67 yıllık dostluğumuz var. 1956’dan beri her etkinlikte beraberiz; Partide, gençlikte birlikteydik. Gerçekten üzgünüm. Bir aydını kaybettik, maaşlı bir siyasetçiyi kaybettik. O bir ülke sevdalısıydı. Ülkeden sonra en değer verdiği şey CHP’ydi. Büyük çaba sarf etti. Dünya olaylarını, iç ve dış politikayı çok yakından takip eden ve bunlar için çok değerli görüşleri olan bir insandı. Çok sevdiğim bir dostumu kaybettim.

ÖNDER SAV:“Benim için çok üzücü bir gün. Eşi ve çocukları babalarını, Türk siyaseti ve CHP değerli bir devlet adamını, ben de 66 yıllık bir dostumu kaybettim. Uzun yıllar birlikte çok şey paylaştık. yeri kolay dolacak sanıyorum.Değerli bir devlet adamıydı.Akademik kariyerinin yanı sıra siyasette iz bırakmış güzide insanlardan biriydi.Pek çok hizmetleri unutulabilir ama 1 Mart’taki duruşu İzni, liderliği, meclisteki etkinliği, olaylara yön vermesi unutulamaz.Deniz Baykal azimli ve dik bir insandı.Doğrularla yürüdü.Hak etmediği bir şekilde ömrünün sonuna geldi.Allah başımızdan eksik etmesin. hepsi ve ona yeni dünyasında huzurlu bir yaşam verin.”

MUSTAFA ELİTAŞ: “ CHP eski Genel Başkanı, değerli siyasetçi ve devlet adamı Deniz Baykal’ın vefat haberini bu sabah öğrendik. Bugün kendilerine taziye ziyaretinde bulunduk. Sayın Baykal ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde uzun bir anımız oldu. 2002’de milletvekili olduğumda ana muhalefet partisinin genel başkanıydı. Vatanını, devletini seven; Çok önemli konularda ülke çıkarlarını parti çıkarlarından önde tutan önemli bir devlet adamıydı. Milli duruşu vardı. Yakınlarına başsağlığı diler, kendisine Allah’tan rahmet dileriz. 50 yıllık siyasi tarihinde çok değerli hizmetler yaptığına, katkı verdiğine ve muhalefet olarak Türkiye ile ilgili sorunları anlatırken büyük katkı sağladığına inanıyorum. Sanırım Rabbim onu ​​rahmetiyle koruyacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu