Haber

Trabzonspor’da Mislav Orsic’in sakatlık süresi belli oldu.

Trabzonspor’un antrenmanda yaşadığı ikili mücadele sonrası sağ dizinden sakatlanan Mislav Orsic’in durumu belli oldu. Ön çapraz bağlarında yırtık ve iç yan bağlarında sakatlık bulunan Hırvat oyuncunun sezon başlamadan 6-8 ay sahalardan uzak kalması bekleniyor.

Trabzonspor’da dün yapılan antrenmanda Hakan Yeşil ile çıktığı ikili mücadelede Mislav Orsiç sağ dizinden sakatlandı. Antrenmanlara devam edemeyen Orsiç, golf arabasıyla sahadan ayrıldı. Çapraz bağlarının yırtıldığından şüphelenilen Hırvat oyunun durumu netleşti. MR’ında ön çapraz bağ yırtığı ve iç yan bağ yaralanması tespit eden Hırvat oyuncunun sezon başlamadan 6-8 ay sahalardan uzak kalması bekleniyor.

KULÜPTEN AÇIKLAMA

Sakatlıkla ilgili olarak Trabzonspor Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Doç. Ahmet Beşir, Mislav Orsiç’in durumu hakkında açıklama yaptı. Beşir, “Dünkü takımımızın antrenmanında sakatlanan oyuncumuz Mislav Orsic’in yapılan muayene ve MR görüntülemeleri sonucunda sağ diz bölgesinde ön çapraz bağ yırtığı ve iç yan bağ yaralanması tespit edildi. Oyuncumuzun sağlık ekibimiz tarafından tedavisine başlandı ve en kısa sürede ameliyatı planlanıyor.”

YENİ TRANSFER YAPILDI

Trabzonspor, Orsic’i Haziran ayı sonunda Southampton’dan 2.4 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer etmişti. İlk 2 yılda dönem başına 1.6 milyon euro kazanacak olan oyuncu; Bordo mavililere 2+1 yıllığına imza attı.

SÖZLEŞME 2 DÖNEMDE 40 MAÇ UZATILDI Orsic’in sözleşmesi, her iki sezonda toplam 40 maça çıkması halinde uzayacak ve 2025-26 sezonunda 1 milyon 800 bin Euro ödenecek. Orsiç’e ödenecek bedelin yüzde 3’ü de oyuncunun menajerine ödenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu