Haber

Ümit Özdağ: Esnafa kredi yok ya da çok pahalı

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Zafer Partisi Başkan Ümit Özdağ, Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde esnafı ziyaret etti. Çamlı Kahve’de vatandaşlarla bir araya gelen Özdağ, “Esnaf, kendi emeğiyle istihdam yaratan, devlete vergi ödeyen, devletin yükünü alan, parayı ekonomide dolaşan, tıpkı esnaf gibi vazgeçilmez bir insandır” dedi. Vücuttaki damarlarda kan dolaşır. Devletin yükünü omuzlayan bir insan. Devlete yük olmayan bir insan.” “Ama bugün esnaf depremzede gibi. Binanın altından ‘Kimse var mı’ diye bağırıyorlar ama ses yok. Esnafa kredi yok ya da çok pahalı” dedi.

Zafer Partisi Başkan Ümit Özdağ, Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde esnafı ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından Çamlı Kahve Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti.

“ESNAFA KREDİ YOK VEYA ÇOK PAHALI”

Ümit Özdağ şunları söyledi:

“Ekonomide esnafın durumunu biliyoruz. Esnaf kendi emeğiyle istihdam yaratan, devlete vergi veren, devletin yükünü alan, ekonomide parayı damarlar gibi dolaşan vazgeçilmez insanlardır. vücutta kan dolaşıyor. Devletin yükünü omuzlayan bir insan. Devlete yük olmayan ama bugün esnaf deprem mağduru gibi bir insan.” . Binanın altından bağırıyor, ‘Orada kimse var mı?’ diye soruyor ama ses yok. Esnafa kredi yok ya da çok değerli ama mültecilere yılda 11 milyar dolar harcıyoruz. Dünyanın çeşitli yerlerine 7 milyar dolar insani yardım yapılıyor, 18 milyar dolar. Türk vatandaşlarının cebinden artık 2 bin dolar çıktı. Nasıl ki anneniz, babanız, kardeşleriniz bacaklarında 20 kilo demir varken yürüyemiyorsa, ekonomi O da ayağa kalkamıyor. Bu yüzden sizden Zafer’i desteklemenizi istiyorum.”

“2024 DAHA DA ZOR OLACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR”

Ülkemizin ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunu ilk elden görüyorsunuz. 2024 yılı ekonomik, siyasi, dış politika ve güvenlik açısından 2023’ten daha da zor geçecek gibi görünüyor. Böyle bir ortamda Türkiye’nin iç birliğe ve barışa çok ihtiyacı var. Sağduyuya ve eyleme büyük ihtiyaç var. Zafer Partisi olarak, Türk siyasetinin iki kutba bölünen ve kutuplaştırılan bu bölünmüşlüğü dışında, daha önce hangi partiye oy verirseniz verin, aziz milletimizin tüm evlatlarını Zafer Partisi’nde kucaklamaya hazırız. Yapay bir bölünme içerisine yerleştirildik ve son seçimlerde bunu burada çok açık bir şekilde ortaya koyduk. Gösterdik. Ülkemizde yaşayan ve sayıları giderek artan 13 milyon mültecinin ve kaçakların memleketlerine dönmesini istiyorsanız, uyuşturucuyla mücadele edilmesini istiyorsanız Zafer Partisi’ne oyunuzu istiyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu