Haber

Yunanistan’da tren kazasında ölü sayısı 43’e yükseldi

Yunanistan’ın Larissa kenti yakınlarında meydana gelen tren kazasında ölü sayısı 43’e yükselirken, yaralı sayısı 72 olarak açıklandı.

Yunan medyası, Larissa kentinde yük treni ile yolcu treninin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 43 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Yunanistan itfaiyesi yaralı sayısının 72 olduğunu, 15 kişinin taburcu edildiğini, 6 kişinin yoğun bakımda olduğunu bildirdi. Atina’dan Selanik’e seyahat eden yolcu treninde 350 kişinin olduğu ve yolcuların çoğunluğunun Apokries Karnavalı’ndan dönen öğrenciler olduğu bildirildi.

“İMKANSIZ TRAJEDİ” Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, kazaya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün ülke olarak yaşadıklarımız çok zor. Tarifi mümkün olmayan bir trajediden bahsediyoruz. Düşüncelerimiz öncelikle kazazedelerin yakınlarıyla birlikte.” Kurbanlara başsağlığı diliyorum. Şimdi üzerimize düşen görev yaralılara düşüyor. Bundan sonra garanti edebileceğim bir şey var: Bu trajedinin nedenlerini bulacağız ve bir daha yaşanmaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Yunan polisinin başlattığı öncü soruşturma kapsamında kimliği henüz açıklanmayan 59 yaşındaki karakol şefi gözaltına alındı. Yunan medyası, istasyon şefinin kazanın ‘teknik bir arıza’ sonucu meydana geldiğini belirttiğini bildirdi. Başbakan Miçotakis ise yaptığı konuşmada kazanın ‘trajik bir insan hatası’ sonucu meydana geldiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu