Haber

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, eşini olağanüstü kurmay subay yaptı.

6 Şubat merkezli depremde büyük yıkım yaşayan Malatya’nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın, depremde yaptırdığı evlerin ağır hasar gördüğü iddia edildi. takım.

OLAĞANÜSTÜ TAKIMDA GÖREV ALDI

Apricot News’den Mahir Temur’un haberine göre, artık tüm ülke tarafından “Gri Pasaport” olarak anılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın eşi Semra Çınar, kaçakçıları Almanya’ya götürdü. Belediye, istisnai kadrodan memur yapıldı.

ÖNCE AKSARA, SONRA MALATYA VALİLİĞİ

Daha önce herhangi bir kamu kurumunda çalışmadığı iddia edilen Başkan Çınar’ın eşi Semra Çınar, ilk olarak Aksaray Valiliği Müdürü oldu. Aksaray’a gitmeden önce aylarca Aksaray Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü’nde görev yaptığı iddia edilen Semra Çınar, resmi yazıyla Malatya Valiliği’ne nakledildi.

RESMİ YAZILI TARAFINDAN RAPORLANMIŞTIR

Aksaray Vali Yardımcısı Şeyma Polat Balak imzalı resmi yazıda, “Valilik Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptığı sırada Malatya Valiliği Nüfus Müdürlüğü’nde boşalan 9’uncu derece VHKİ kadrosuna transfer edilen Semra ÇINAR, 23.08. tarihli Bakanlık onayı ile ayrıldı”.

Kısa bir süre Aksaray Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın eşi Semra Çınar’ın, 1 Eylül 2023 tarihi itibarıyla Malatya Valisi olarak atandığı resmi yazıda açıkça belirtiliyor.

Kaynak: Haberler.com / Güncel

haber-ovacik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu